• Ogłoszenie dla rodziców

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.03.2022r. wzrośnie opłata za wyżywienie  w przedszkolu ( z 6,00 zł na 7,00 zł za pełne wyżywienie)

Jest to spowodowane ogólną podwyżką cen artykułów spożywczych.

Opłaty będą następujące:

• Za 2 posiłki (śniadanie + obiad) : 5,60 zł
            • Za 3 posiłki (śniadanie + obiad + podwieczorek) : 7,00 zł

• DZIEŃ BABCI I DZIADZIA W GRUPIE KRASNALI I BIEDRONEK

• „Dzień Babci i Dziadzia” to najpiękniejszy dzień, w którym obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.Ta uroczystość jest po to, aby dzieci mogły podziękować w szczególny sposób swoim Babciom i Dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach.

W tym roku, ze względu na panującą pandemię koronawirusa uroczystość ta odbyła się bez udziału Babć i Dziadziów.  W dniu 20.01.2022 roku najmłodsze przedszkolaki z grupy: „Krasnali” pod opieką wychowawczyń – p. Doroty  Kudła i p. Eweliny Łagowskiej oraz dzieci z grupy: „Biedronek”, pod opieką wychowawczyni - p. Moniki Kuczkowskiej Wochniak recytowały wiersze swoim Dziadkom z okazjonalnymi życzeniami, wykonywały piękne tańce, instrumentyzacje piosenek oraz śpiewały piosenki przygotowane specjalnie dla „Babć i Dziadziów”, m.in.: „Babcia i Dziadek”, „Kochanej Babci”. Występy zakończyło tradycyjne: „Sto lat”. Podczas montażu słowno – muzycznego nagrywano filmiki z udziałem dzieci dla ukochanych „ Babć i Dziadków”. Na ten wyjątkowy dzień dzieci z grupy: „ Krasnali” oraz dzieci z grupy: „Biedronek” z pomocą pań przygotowały piękne upominki: kwiaty  i kalendarze, które wręczyły w tym dniu Dziadkom. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne: portrety Babć i Dziadków.

Mamy nadzieję, że Dzień Babci i Dziadzia był  wyjątkowym i szczególnym dniem dla naszych kochanych seniorów i pozostanie w pamięci przez dłuższy czas.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnucząt, jak w dniu ich występu!

• OBCHODY DNIA BABCI I DZIADZIA W GRUPIE PSZCZÓŁEK

Kochani, dziś okazja rzadka,

mamy święto Babci oraz Dziadka.

Jak wiecie, jest ich razem czworo,

co można sprawdzić, gdy się zbiorą!”

Tegoroczne obchody Dnia Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu musiały znowu przyjąć inną formę z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Niestety z powodu obowiązujących obostrzeń, po raz drugi nasi kochani seniorzy nie mogli uczestniczyć w tym święcie osobiście w przedszkolu, tylko w wersji online. Jednak nawet tak trudna sytuacja nie wpłynęła  na to, aby dzieci z grupy PSZCZÓŁEK zrezygnowały z  obchodów i przygotowań do tegorocznego Święta Kochanych Dziadków. W pierwszych dniach stycznia został opracowany plan przygotowań. W pierwszej kolejności dzieci pod okiem pani Eli rozpoczęły przygotowanie prezentów: były to laurki przestrzenne w formie postaci sylwet babci i dziadzia. W wolnym czasie Pszczółki uczyły się wierszy i piosenek o babci i dziadku. Wiele serca dzieci włożyły w wykonanie portretów seniorów rodziny, które ozdobiły grupową galerię prac plastycznych. Kiedy już wszystko było dopięte na ostatni guzik, zostały nagrane filmiki z wnukami i wnuczkami recytującymi wiersze i śpiewającymi piosenki, gdyż w tej sytuacji epidemicznej tylko w takiej formie babcia z dziadziem mogli podziwiać występy swoich najmłodszych milusińskich. Mamy nadzieję, że mimo wszystko Dzień Babci i Dziadzia był jak zwykle wyjątkowym dniem dla naszych kochanych seniorów, bo prezenty i życzenia płynęły prosto z serca każdego przedszkolaka.

Wszystkiego najlepszego z okazji DNIA BABCI I DZIADZIA”.

•     ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH BABĆ I DZIADKÓW
          • ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH BABĆ I DZIADKÓW

• Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie!

„ Kocham Babcię, kocham Dziadka,

za Ich serce, za Ich miłość.

W długim zdrowiu, długie lata,

niech nam żyją, niech nam żyją ".

Z okazji „ Dnia Babci i Dziadka”

życzymy Wam  wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze.

Dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności,

uśmiechów  na co dzień i ludzkiej życzliwości.

Pociechy z wnucząt  i wiele radości!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

oraz Personel Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu.

• KOLĘDOWANIE PRZY CHOINCE - UROCZYSTA WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował   w naszym przedszkolu  dnia  21 grudnia 2021r.  W tym dniu  wszystkie dzieci przyszły do przedszkola  odświętnie ubrane. Kolejno dzieci z grupy: „Krasnali”  i „Biedronek”, pod kierunkiem swoich wychowawczyń  zaprezentowały przygotowane specjalnie na tę okazję kolędy i pastorałki: np. „Do szopy hej pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem”, „ Lulajże Jezuniu” „Aniołek maleńki jak wróbelek”, itp.  Dzieci z  grupy „Krasnali” wykonały  także „taniec świąteczny” oraz instrumentyzacje pastorałek: np. „Grajcie owieczki”. Dzieci z grupy: „Pszczółek” przygotowały w tym dniu przedstawienie jasełkowe.  Po części artystycznej Pani  Dyrektor – Agnieszka Harla  złożyła wszystkim dzieciom  i pracownikom świąteczne życzenia.

Punktem kulminacyjnym tego dnia była „Wigilia w grupach”. Dzieci wraz  z wychowawcami składały sobie serdeczne życzenia, po czym zasiadły do uroczyście nakrytych stołów ozdobionych pięknymi stroikami, lampionami. Tradycyjnie na obiad  podano rybę, pierogi, barszcz czerwony z uszkami i kompot  z suszonych owoców.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Przy tej okazji składamy Wszystkim Dzieciom i Rodzicom serdeczne życzenia.

"Niech Wam święta miłe będą, z dźwiękiem śpiewu i kolędą".