• ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE!
          • ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE!

          • Drodzy rodzice, drogie dzieci!

            Pełnych ciepła, spokoju i radości
            Świąt Bożego Narodzenia
            oraz pomyślności i sukcesów
            w Nowym 2023 Roku.

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Personel Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu!

        • WIZYTA NIECODZIENNYCH GOŚCI: PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI KULTURY I TRADYCJI PRZY ZARZĄDZIE OKRĘGOWYM PZŁ W RZESZOWIE, PANA MIECZYSŁAWA STRUZIKA I CZŁONKA KOŁA ŁOWIECKIEGO "ŁOŚ", PANA ZBIGNIEWA KIPY.
          • WIZYTA NIECODZIENNYCH GOŚCI: PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI KULTURY I TRADYCJI PRZY ZARZĄDZIE OKRĘGOWYM PZŁ W RZESZOWIE, PANA MIECZYSŁAWA STRUZIKA I CZŁONKA KOŁA ŁOWIECKIEGO "ŁOŚ", PANA ZBIGNIEWA KIPY.

          •  W dniu 15 grudnia 2022 r. do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście: pan Mieczysław Struzik – Przewodniczący Komisji Kultury i Tradycji przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Rzeszowie oraz Pan Zbigniew Kipa, członek Koła Łowieckiego „Łoś”, zasłużony działacz społeczny, tata 4-letniego Hubercika, wychowanka naszego przedszkola. Pani Dyrektor Agnieszka Harla powitała serdecznie w murach naszego przedszkola tak zacne osobistości i udzieliła głosu Panu Struzikowi.

            Pan Mieczysław Struzik przyjechał z pewną misją – chciał osobiście wręczyć nagrody dzieciom, których prace plastyczne zostały docenione podczas XIX Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Rzeszowie, gdzie Pan Mieczysław pełnił również funkcję Przewodniczącego Komisji Konkursowej.

                 Z rąk tak zasłużonych osobistości swoje dyplomy i nagrody odebrali:  Michałek Jemioło oraz Julia Misiaszek, których prace zostały równorzędnie nagrodzone i zajęły w tym konkursie I miejsce w kategorii: dzieci przedszkolne. Konkurs ten odbywał się pod patronatem Prezydenta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie. Celem konkursu było propagowanie historii i tradycji regionalnych związanych z kultem św. Huberta, kształtowanie postawy człowieka świadomego swego wpływu na środowisko, inspirowanie do poszukiwania nowych technik plastycznych, integracja miłośników przyrody, a także zachęcanie do kreatywnego i twórczego sposobu przedstawienia tematu. Tegoroczna edycja dla dzieci przedszkolnych odbywała się pod hasłem „Rok w lesie - Lato”. Prace zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycielek naszego przedszkola: pani Eweliny Łagowskiej oraz pani Doroty Chydzińskiej.

              Tak uroczyste wręczenie nagród zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach, ale goście mieli także niespodzianki i zgadywanki dla całej przedszkolnej społeczności. Pan Zbigniew wraz z panem Mieczysławem w ciekawy i humorystyczny sposób opowiedzieli dzieciom o leśnych zwierzętach, zadawali wiele pytań, a dzieci, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi nagradzali drobnymi upominkami. Na koniec spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami a i nasi szanowni goście otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobny upominek na pamiątkę wizyty w naszym przedszkolu.

        • SUKCES LENKI W XV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA". ZORGANIZOWANYM PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 2 W RZESZOWIE I PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 15 W RZESZOWIE.
          • SUKCES LENKI W XV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA". ZORGANIZOWANYM PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 2 W RZESZOWIE I PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 15 W RZESZOWIE.

          •    W tegorocznej edycji XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem: „Czysta Woda – zdrowa i piękna przyroda”, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 i Przedszkole Publiczne nr 15 w Rzeszowie,  praca 6-letniej Lenki Piątek zdobyła jedną z sześciu nagród, przyznanych dzieciom w kategorii: przedszkola.  Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Rzeszowski Okręgowy Związek Żeglarski. Na uwagę zasługuje fakt, iż na konkurs wpłynęło aż 698 prac dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski. Prace młodych twórców zawsze ocenia jury, składające się z profesjonalistów, artystów malarzy, nauczycieli plastyki oraz innych osób wrażliwych na piękno i doceniających starania uczestników konkursu. Jury docenia także wybitne zdolności plastyczne, ciekawe pomysły czy techniki, przyznając nagrody specjalne. Praca została przygotowana pod okiem nauczycielki Eweliny Łagowskiej.  Gratulujemy!!!

             

        • UROCZYSTE SPOTKANIE PRZY WIGILIJNYM STOLE. PIERWSZY DZIEŃ ZIMY – DZIEŃ NIEBIESKI
          • UROCZYSTE SPOTKANIE PRZY WIGILIJNYM STOLE. PIERWSZY DZIEŃ ZIMY – DZIEŃ NIEBIESKI

          • Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje  i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe oraz stroiki.

             16 grudni 2022 r. w dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

            O wyznaczonej godzinie w sali zebrały sie wszystkie dzieci, personel przedszkola oraz Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy. W tym dniu także dzieci powitały nową porę roku – ZIMĘ. Na tą okazję wszyscy byli ubrani na niebiesko.

             

        • ZAPOZNANIE Z ZAWODEM LEŚNIKA
          • ZAPOZNANIE Z ZAWODEM LEŚNIKA

          • W dniu 13 grudnia  nasze przedszkole odwiedził pan leśnik Rafał Szatan pracująca              w Nadleśnictwie Tuszyma. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział, a zarazem przypomniał dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, zaznajomił dzieci z śladami tych zwierząt, opowiedział o przygotowaniach do zimy zwierzyny leśnej. Pan leśnik opowiedział również o sadzeniu lasu, przypomniała roślinność występującą w lesie oraz  poszerzyła nasze wiadomości o ochronie drzew przed szkodnikami. Przypomniał, jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły panu leśnikowi podziękowanie i zaprosiły do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków.

        • Przedstawienie kukiełkowe pt.                                                " Szewczyk Dratewka - Dobro zawsze wraca”
          • Przedstawienie kukiełkowe pt. " Szewczyk Dratewka - Dobro zawsze wraca”

          • 12 grudnia odwiedził naszą szkołę teatr lalek „Kukiełka” z Ptaszkowej i zaprezentował naszym przedszkolakom spektakl z przesłaniem edukacyjnym pt.: „Szewczyk Dratewka”. To klasyka baśni zaadaptowana, aby uczyć i bawić oraz pełna  humoru opowieść o dobroci serca i szacunku do natury. Dzieci przeżywały przygody Szewczyka utożsamiając je z własnymi działaniami. Bohaterem bajki był biedny Dratewka, który wędrował po świecie łatając ludziom stare obuwie i naprawiając obcasy. Miał bardzo dobre serce. Pomagał każdemu stworzeniu napotkanemu na swojej drodze. Mrówkom pomógł odbudować zniszczone mrowisko, pszczołom załatać barć, nakarmił także dzikie kaczki. Czynił to wszystko bezinteresownie, z dobroci serca. Po wielu przygodach Dratewka spotkał złą Czarownicę, która więziła w zamku piękną dziewczynę. Postanowił podjąć próbę uwolnienia Księżniczki wykonując trzy życzenia złej Czarownicy, która była niemalże pewna, że Szewczyk nie poradzi sobie z tymi zadaniami. Z pomocą pośpieszyły Dratewce wdzięczne zwierzęta, którym wcześniej pomógł. Jak to w baśniach bywa – wszystko skończyło się dobrze. Szewczyk i Księżniczka pobrali się i zamieszkali w zamku Czarownicy.

            Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Szewczyka Dratewki. Oglądając przedstawienie bawiły się i uczyły właściwej postawy wobec innych ludzi i świata przyrody. Dobry humor i wesołe piosenki wywołały uśmiech na ich twarzach. Kukiełki sprawiły, że dzieci na długo zapamiętają tę baśń i jej przesłanie, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony.

             

        • SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII- PANIĄ IZABELĄ KRAKOWSKA- DURDA
          • SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII- PANIĄ IZABELĄ KRAKOWSKA- DURDA

          •     W dniu 7 grudnia 2022 r. nasze przedszkole odwiedził  lekarz weterynarii, pani Izabela Krakowska – Durda, prowadząca zakład weterynarii w Tuszymie. Pani Izabela przygotowała dla dzieci wyjątkową niespodziankę, bo oprócz różnorodnego rodzaju artykułów wykorzystywanych do pielęgnacji czworonożnych pupilów, zabrała ze sobą przedstawicielkę psiego rogu- suczkę Rózię rasy berneńczyk, która skradła serca wszystkich obecnych. Pani Iza opowiedziała dzieciom o sposobach dobrej opieki nad naszymi czworonogami, szczególnie zimową porą. Zaprezentowała różnego rodzaju akcesoria, które przydają się w pielęgnacji zwierząt: szampony, szczotki do czesania, zabawki, ubranka, lekarstwa itp. Uwrażliwiła na zachowanie ostrożności wobec zwierząt nieznanych, a w razie choroby pupila zachęcała do wizyty w gabinecie. Zaprosiła także do odwiedzenia schroniska, które prowadzi wspólnie z wolontariuszami i zapoznała z zasadami wzięcia psa do domu. Nadmieniła, że wszyscy mieszkańcy psiego azylku są objęci staranną opieką weterynaryjną, są wysterylizowani, a profesjonalne podejście wolontariuszy do bezdomnych czworonogów sprawia, że psiaki po raz kolejny bardzo chcą zaufać w dobre intencje nowego właściciela i wprost oddają swoje psie serce.

               Na koniec wszystkie przedszkolaki podziękowały pani Izabeli za tak ciekawe spotkanie wręczając dyplom oraz drobny upominek.  Dzieci wraz z rodzicami przygotowały niespodziankę i w ramach świątecznego wolontariatu przekazały zebraną karmę dla piesków znajdujących się w przytulisku, gdyż taka akcja stała się już w naszym przedszkolu tradycją, bo los bezdomnych zwierząt nie jest nikomu obojętny. Całe spotkanie zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach, a na koniec każdy przedszkolak mógł pogłaskać sympatyczną Rózię.

        • IMIENINY MIKOŁAJA  - DZIEŃ CZERWONY
          • IMIENINY MIKOŁAJA - DZIEŃ CZERWONY

          • Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku.

            Gdy nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień,  wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dnia 6 grudnia  zawitał do naszego przedszkola. W tym dniu szczególnym wszystkie dzieci oraz nauczycielki ubrane były na czerwono. Po przywitaniu tego niecodziennego gościa,  dzieci z każdej grupy przedszkolnej zaprezentowały piosenki, wiersze oraz tańce dla Świętego Mikołaja, pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Święty Mikołaj podziękował za ciepłe przyjęcie. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Następnie wręczył każdemu dziecku paczkę z prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. 

            Na zakończenie odbyła się wspólna sesja fotograficzna dzieci z każdej grupy przedszkolnej, pani dyrektor przedszkola-Agnieszki Harla i wychowawców ze Świętym Mikołajem.

            Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

             Serdeczne podziękowania dla Świętego Mikołaja za miłą  wizytę i za prezenty!

             

        • UDZIAŁ NASZYCH WYCHOWANKÓW W VI GMINNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI BIESIADNEJ, ZORGANIZOWANYM PRZEZ ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W TUSZYMIE
          • UDZIAŁ NASZYCH WYCHOWANKÓW W VI GMINNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI BIESIADNEJ, ZORGANIZOWANYM PRZEZ ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W TUSZYMIE

          •  30 listopada 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszymie odbył się VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej.  To kolejna edycja imprezy, której celem jest promowanie tradycji wspólnego śpiewania, wyszukiwanie młodych talentów, popularyzacja zwyczajów ludowych. Tegoroczna biesiada odbywała się pod hasłem „ Ludowa muzyka i kapela serca i umysł rozwesela”. Po trzyletniej przerwie wrócono do imprezy, która wpisała się  na stałe w kalendarz  gminnych uroczystości placówek oświatowych. Organizatorami imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszymie i Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie.

                Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrekcję szkoły Mirosława Basarę i Justynę Cyran. Na galę przybyli dyrektorzy placówek oświatowych z gminy Przecław, nauczyciele oraz reprezentanci ze szkół i przedszkoli. Specjalnymi gośćmi byli również: Burmistrz Przecławia Renata Siembab, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przecławiu, Monika Skowrońska-Ziomek, Z-ca Burmistrza, Grzegorz Skrzypek, Radna Rady Miejskiej w Przecławiu, Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Tuszymie oraz Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego Anna Szlachetka, Sekretarz Gminy Przecław Janusza Krakowski, Sołtys wsi Tuszyma Ryszard Brzozowski, Z-ca Dyrektora Wydziału Oświatowo - Ekonomicznego Anna Bogdan, Z-ca Prezesa Koła Gospodyń Wiejskich w Tuszymie, Barbara Kopacz, Pracownik Biblioteki Gminnej Alicja Chmura, Przewodnicząca Rady Rodziców, Agnieszka Skowron wraz z zastępcą  Joanną Kubik.

                W dalszej części spotkania wysłuchaliśmy solistów i zespoły, które w tym roku zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie. Nasze przedszkole reprezentował zespół „Rzemyczki” w składzie: Lena Piątek, Natalka Niedbała oraz Monika Więcek, który zaśpiewał piosenkę biesiadną „Miała baba koguta” oraz solista Rafał Smolak z piosenką „Stokrotka”. Jury w składzie: Pani Renata Siembab, Pan Janusz Krakowski, Pan Grzegorz Skrzypek i Pani Anna Szlachetkę  przyznało główna nagrodę, „Tuszymskiego Kura” uczniom ze Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich, Szymonowi Skrzypkowi za wykonanie piosenki pt. „Czerwone jabłuszko" oraz zespołowi „Muzyczka” za utwór „Kareta”. Nagrodę na ręce Pani Dyrektor SP w Łączkach Brzeskich Pani Beaty Cudeckiej wręczył Dyrektor Mirosław Basara.

                Wszyscy uczestnicy biesiady otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Podkarpacki Uniwersytet Ludowy i Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie. Podziękowania i słodkie upominki otrzymali również nauczyciele, którzy od lat dbają o pielęgnowanie rodzimej tradycji poprzez naukę, realizację projektów, przygotowywanie uroczystości szkolnych i gminnych. Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli przedstawienie „Czary Mary lasowiackie bajanie” – wykonane przez uczniów tuszymskiej placówki i przygotowane w ramach projektu „Ojczysty dodaj do ulubionych”, którego celem była prezentacja zwyczajów lasowiackich związanych z magią i leczeniem.

              Jak przystało na biesiadę, na stołach znalazło się swojskie regionalne jadło: proziaki, ciasta, zupa zalewajka.

             

      • Kontakt

        • Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu,
        • +(17) 581-13-90
        • Rzemień 261 39-322 Rzemień www.kp-rzemien.edupage.org/ Poland
      • Logowanie