• POWITANIE WIOSNY!!

• W dniu 21.03.2022 r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Ten dzień rozpoczął się w grupach od wiosennego śniadania, gdzie dzieci mogły same wykonać wiosenne kanapki.

Wreszcie nadszedł wyczekiwany dzień. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w zielone kolory. Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach zielone baloniki na patyku oraz „Marzannę”. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny.  Przedszkolaki  głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!” próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie. I tak zielony, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Następnie dzieci z grupy „Krasnali” zorganizowały w swojej Sali „Zielony ogródek”, gdzie pod okiem wychowawczyń zasadzili wiosenne kwiaty oraz zasiali rzeżuchę.

• II MIEJSCE ANTOSIA WESOŁOWSKIEGO NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

•    Miło nam poinformować, iż w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Strażackiego „Zapobiegajmy pożarom”, praca wychowanka naszego przedszkola 6-letniego Antosia Wesołowskiego zdobyła II miejsce na szczeblu wojewódzkim w kategorii dzieci przedszkolnych.

W dniu 26 lutego br. w Zespole Pałacowo- Parkowym w Zarzeczu odbyło się spotkanie laureatów szczebla wojewódzkiego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego, na którą to uroczystość został zaproszony nasz uzdolniony plastyk – Antoś wraz z najbliższą rodziną.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Zarzeczu, Wójt Gminy Zarzecze- Tomasz Bury; Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego, Sekretarz Gminy Zarzecze- Łukasz Laska; Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP – Dh Wiesław Kubicki; Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego , Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Leżajsku -Dh Józef Golec ; Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Przeworsku- Dh Paweł Wajhajmer, Dyrektorzy oraz Kierownicy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy Zarzecze

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 453 prace z 15 powiatów województwa podkarpackiego, tj.: bieszczadzkiego, dębickiego, jarosławskiego, przeworskiego, przemyskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, sanockiego, rzeszowskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego. Nadesłane prace oceniane były w pięciu grupach wiekowych tj. przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe oraz dorośli.

Spotkanie uatrakcyjnił występ Gminnej Strażackiej Orkiestry Dętej w Zarzeczu. Zebrani mogli zwiedzić Muzeum Dzieduszyckich oraz wystawę nagrodzonych w konkursie prac plastycznych. Wszyscy obecni mieli możliwość skorzystania z poczęstunku przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu wraz z Spółdzielnią Socjalną „Parkowa”.

Praca Antosia została wykonana pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Bator. Gratulujemy sukcesu!!!

• „DZIEŃ KOBIET”

• W dniu 8 marca 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Kobiet”. 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Każda z grup pod nadzorem swojej wychowawczyni przygotowała krótki program artystyczny: piosenki, wiersze oraz tańce.  W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Delegacja chłopców udała się życzeniami do pani dyrektor oraz pozostałych pań pracujących w naszym przedszkolu min; p. sekretarki, p. kucharki itp.  Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywani upominkami swoich najbliższych.