• OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

• We wtorek 25 kwietnia odchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Postać Świętego przybliżyli nam uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Dobryninie pod kierownictwem pani Eweliny Gąsiorek, która uczy nasze przedszkolaki języka angielskiego. Dzieci dowiedziały się jak żył Święty Patryk, jak Irlandczycy obchodzą owe święto. Mieli okazję zatańczyć i zaśpiewać piosenkę, którą większość dzieciaczków znała – If you’re happy. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się zielono, a to dlatego, że przedszkolaki wraz z paniami założyły ubrania w kolorze zielonym. Dzieci były zachwycone, gorącymi oklaskami podziękowały swoim starszym kolegom i koleżankom oraz pani Ewelinie.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

• W piątek 21 kwietnia odchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki kochają przyrodę, zwierzęta i naszą planetę – Ziemię, dlatego chętnie włączyły się w obchody tego dnia. Przedszkole zapełniło się przeróżnymi zwierzątkami – dzieciaczkami w przebraniach. Można było spotkać pszczółki, tygrysy, koty, a nawet dinozaury. Dzieci dowiedziały się, co to znaczy żyć ekologicznie, jak możemy pomagać naszej planecie. Nauczycielki zwróciły uwagę na to, jak ważne jest segregowanie śmieci i sprzątanie po sobie. Piękna słoneczna pogoda, pozwoliła na wyjście do ogrodu przedszkolnego, by posprzątać w ramach 5 Edycji Akcji #SPRZĄTAMYDLAPOLSKI. Od najmłodszych lat ważne jest poszerzanie wiedzy na temat otaczającej przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

• ZAPOZNANIE Z ZAWODEM NAUCZYCIELA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

• W czwartek 20 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy panią Teresę Majkę, która uczy wf-u w Szkole Podstawowej w Dobryninie. Pani Teresa poprowadziła gimnastykę w każdej grupie. Maluszki, Średniaki i Starszaki mogli potańczyć z czymś, co uwielbiają – z szarfami w przy dźwiękach muzyki. Dzieciaki były zachwycone aerobikiem. Pani Teresa zwróciła uwagę jak ważną rolę odgrywa sport i gimnastyka. Na koniec spotkania dzieci wręczyły pani Teresie upominki i podziękowały za wspólnie spędzony czas.

• ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

• Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań

w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego “Alleluja”

życzy wszystkim Wychowankom i Rodzicom