• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 23 lutego 2024 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu: „Dzień Postaci z Bajek”. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)

Z tej okazji, w tym dniu- przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od pestek dyni. Spotkały się z Babą Jagą, która była miła i uprzejma i wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki, za co otrzymywały nagrody.

Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

Bajkowy dzień w grupie Pszczółek

• WALENTYNKI W  NASZYM PRZEDSZKOLU
          • WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

•  „W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego.”

W dniu 14 lutego 2024 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy  wyjątkowe święto: „Walentynki”. Był to nie tylko dzień zakochanych, ale przede wszystkim dzień pełen życzliwości i sympatii wobec drugiego człowieka. Poprzez przedstawienie historii tego święta dzieci z trzech grup przedszkolnych zapoznały się ze zwyczajem obchodzenia „Walentynek”. Przedszkolaki pod opieką swoich wychowawczyń „porwały” koleżanki i kolegów do wspólnych zabaw integracyjnych, które odbyły się w salach, na tle uroczej dekoracji walentynkowej. Wszystkie dzieci w tym dniu  wzięły udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki na temat: „Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?”- w znanych dzieciom bajkach, itp., szukały „Zagubionego serduszka” podczas zespołowo rozwiązywanych zadań. Mnóstwo radości sprawiły przedszkolakom zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz żywiołowe tańce przy dźwiękach znanych utworów muzycznych, „Tańce z balonami” oraz „Tańce z serduszkami”.

Niewątpliwie miłym akcentem było wykonanie laurek oraz upominków, które przedszkolaki wręczały bliskim członkom Rodziny. Tego dnia dzieci otrzymały również „Walentynowe prezenciki”. Najważniejsze, że na każdej dziecięcej buzi nie zabrakło w tym dniu uśmiechu i radosnego nastroju.

• BAL KARNAWAŁOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dla przedszkolaków to niezapomniane chwile, często wyczekiwane przez wiele tygodni, dostarczające wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Dnia 15 stycznia 2024 roku w naszym przedszkolu obył się „Bal Karnawałowy” dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za swoich bohaterów, w salach można było spotkać wróżki, królewny, motylki, dzielnych rycerzy, groźnych piratów, policjantów, Spider-Mana  i wiele innych. Piękny wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Bal prowadziła profesjonalna grupa animatorów. Były  nowoczesne i dziecięce przeboje do muzyki, niezliczone konkursy np. wyścigi w wyrzucaniu piłeczek z chust animacyjnych, piłeczkowa bitwa, zabawy z chustą animacyjną, tańce animacyjne, baloniki, bańki mydlane, sztuczny śnieg, dym, popcorn,  i wiele innych atrakcji. Tego dnia  dzieci wracały do domów we wspaniałych humorach, dzieląc się  z rodzicami swoimi przeżyciami.

Bal karnawałowy umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa dostarczyła wiele uczuć radości naszym przedszkolakom!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz animatorom za wspaniałą zabawę!