• JESIENNE GRZYBOBRANIE OLKA Z GRUPY PSZCZÓŁEK

• Jesienne słoneczne dni zachęcają do rodzinnego spacerowania i relaksu, ale nie każdy ma szczęście do znalezienia gigantycznej wielkości prawdziwka. Tak się jednak przydarzyło jednemu z naszych przedszkolaków, 6-letniemu Olkowi, który wraz ze swoją mamą odkrył na łące niesamowitych rozmiarów borowika, który ważył 1270 g i miał 28 cm średnicy kapelusza. Widok tak wielkich rozmiarów grzyba wprawił Olka i jego mamę w wprawił w całkowite zaskoczenie, a wydarzenie to zostało opisane na łamach gazety „Super Nowości”. Życzymy wszystkim znalezienia tak wspaniałych okazów podczas każdego grzybobrania.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Dzień Przedszkolaka to święto przypadające 20 września. Istnieje w Polsce od 2013 roku, kiedy to uchwałą Sejmu RP potwierdzono ważność tego dnia. Podkreśla on wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzację nowoczesnego wychowania przedszkolnego. Służy integracji przedszkoli, osób i instytucji, mających wpływ na wizerunek i funkcjonowanie placówek, wymianę doświadczeń.

W ten uroczysty dzień został odśpiewany hymn przedszkolaka:

"Wszyscy swoje święto mają, tańczą, skaczą i śpiewają. Przedszkolaki  przykład dają i też swoje święto mają. Ogród z panią przystroimy, sto balonów wypuścimy".

Dzień ten dostarczył dzieciom okazji do spędzenia czasu inaczej niż w zwykłe dni. Tak też było i w naszym przedszkolu: grupy przedszkolaków sprawdzały się w zabawach, rozgrywkach sportowych i muzycznych.

Grupa "Pszczółki"  tworzyła  prace plastyczne, dyplomiki Super Przedszkolaka, mogły również zatańczyć ulubione rytmy.

"Krasnale" wzięły  udział w zawodach sportowych, otrzymując gratulacje i dyplomy.

Za to "Biedronki" dzień spędziły na zabawach ruchowo-sportowych. Wszystkie buźki cały dzień były uśmiechnięte, nie było czasu na nudy i chęci szybkiego powrotu do domu.

Po uśmiechniętych buźkach dzieci widać było, że dzień ten należał do bardzo udanych.