• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
          • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

          • W dniach 12 i 13 października w naszym przedszkolu odbyło się  „Pasowanie na Przedszkolaka”.  W tak ważnym dla wszystkich wydarzeniu wzięli udział rodzice dzieci. Każda z grup zaprezentowała program artystyczny, przygotowany pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Każda grupa zaprezentowała bardzo ciekawy repertuar; były tańce, piosenki i piękne wiersze. Grupa „Biedronkii” nie zapomniały o zbliżającym się Dniu Edukacji Narodowej i złożyły wszystkim pracownikom życzenia, recytowała wiersze, a „Pszczółki” zaprezentowały piękne, wzruszające piosenki.

            Pani Dyrektor Agnieszka Harla, która po prezentacji pasowała w każdej grupie dzieci po raz pierwszy uczęszczające do naszego przedszkola. Najwięcej pasowanych było w najmłodszej grupie „Krasnali”, ale kilkoro dzieci średniej grupy „Biedronek” w tym roku rozpoczęły edukację w naszej placówce.

             Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. 

            Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

            Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania i drobny upominek.

             Gratulujemy!

        • WYCIECZKA GRUPY PSZCZÓŁEK I GRUPY BIEDRONEK DO MUZEUM DOBRANOCEK W RZESZOWIE
          • WYCIECZKA GRUPY PSZCZÓŁEK I GRUPY BIEDRONEK DO MUZEUM DOBRANOCEK W RZESZOWIE

          •  

               4 października 2023 r. grupa PSZCZÓŁEK i grupa BIEDRONEK pod opieką pań wychowawczyń wyruszyła na autokarową wycieczkę do MUZEUM DOBRANOCEK w RZESZOWIE.

            Muzeum Dobranocek to jedyna tego typu placówka w Polsce, posiadająca unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej.

            Powstało dla zwiedzających w każdym wieku, dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy – na bazie przekazanych przez niego w darze eksponatów. Zostało powołane do życia w 2008 roku a oficjalnie otwarte 22 marca 2009 r.

            Misją Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie jest gromadzenie, ochrona i udostępnianie zabytków kultury materialnej związanych z dobranockami oraz upowszechnianie historii animacji. Dążymy do tego, by Muzeum Dobranocek było miejscem, w którym dobrze czują się wszyscy – znanym, lubianym i dostępnym, które koniecznie trzeba zobaczyć i do którego warto wracać.

            W zbiorach znajdują się bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne. Są także różnorodne przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci m.in.: wydawnictwa, zabawki, figurki, ceramika, walory filatelistyczne, numizmaty, proporczyki, plakietki, przywieszki, artykuły spożywcze i kosmetyczne, opakowania po słodkościach, przezrocza małoobrazkowe, filmy na szpulach, kasetach i płytach.

            Można tu spotkać Jacka i Agatkę, Gąskę Balbinkę, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka, Trzy Misie, Plastusia, Kota Filemona, Smerfy, Pszczółkę Maję, Wilka i Zająca oraz wiele innych postaci.

            Dobranocki od początku istnienia cieszyły się niezwykłą popularnością. Były emitowane około godziny 19.00 i zwykle trwały 10 minut. Czekało się na nie z niecierpliwością, gdyż były jednym z niewielu programów dla dzieci w ciągu dnia. Dla najmłodszych były ukojeniem po pełnym wrażeń dniu i jego miłym zakończeniem. Dorosłym zaś pomagały wyznaczyć porę układania pociech do snu.

            Jako pierwszą polską dobranockę wyemitowano audycję telewizyjną „Jacek i Agatka” 2 października 1962 r. Emisja ostatniej wieczorynki w Programie Pierwszym TVP miała miejsce 30 sierpnia 2013 roku i była to brytyjska „Świnka Peppa”.

            Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza do zwiedzania i skorzystania z bogatej oferty wystaw czasowych, wydarzeń kulturalnych, projektów edukacyjnych, warsztatów artystycznych, spotkań, konkursów oraz projekcji organizowanych w siedzibie i poza jej murami.

            Tutaj rodzice czy dziadkowie mogą pokazać swoim dzieciom i wnukom ulubionych bohaterów sprzed lat. Młodsi świetnie się tu bawią, a dorośli dzięki zgromadzonym eksponatom i pokazom filmowym z sentymentem wracają wspomnieniami do czasów dzieciństwa.

                   Wszystkie przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem tego miejsca. Z zaciekawieniem oglądały gabloty z dobranockowymi bohaterami. Dlatego też wszystkim szkoda było wracać z takiego bajkowego miejsca. Tylko atrakcyjna jazda autokarem była w stanie wynagrodzić dzieciom powrót do rzeczywistości, czyli z powrotem do przedszkola, gdzie czekali już stęsknieni rodzice.

        • DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
          • DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

          • Wszystkim chłopakom dużym i małym

            Życzyć dziś chcemy by byli wspaniali.

            Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości

            Wspaniałych wrażeń i dużo miłości

            Dużo słodyczy, życia pięknego

            I wszystkiego najlepszego!!

             

                Dzień Chłopaka tradycyjnie w Polsce obchodzony jest 30 września, również w naszym przedszkolu zagościł zwyczaj, aby celebrować ten dzień. Chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

            Dlatego właśnie, w piątek 29 września 2023 r., we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki,  składały życzenia i śpiewały STO LAT. Z racji tego święta chłopcy mieli pierwszeństwo w wyborze zabaw, w  myciu rąk czy siadaniu do posiłków, a nawet zostali przebrani w małych dżentelmenów, wyposażonych w rekwizyty kapeluszy czy muszek Było dużo zabaw przy muzyce, którym towarzyszył humor i wesoła atmosfera. Każda grupa bawiła się według własnych pomysłów. Święto to zostało uświetnione przez przygotowane przez Radę Rodziców prezenty.

             Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo głośno i radośnie, a nasze przedszkolaki miały kolejną okazję do nawiązania bliskiego, życzliwego kontaktu z kolegą i koleżanką.

             

        • ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA
          • ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

          • W czwartek 28 września Maluszki obchodziły Dzień Jabłka. Jabłkowy aromat unosił się po całej sali. Krasnale układały puzzle z jabłkowym motywem, a następnie dzieciaki miały okazję zjeść jabłko oraz piły sok jabłkowy. Następnie nauczyły się piosenki ,,Male, czerwone jabłuszko". Przedszkolaki chętnie dowiedziały się o zdrowotnych właściwościach tego owocu.

        • INTEGRACYJNE OGNISKO W GRUPIE KRASNALE
          • INTEGRACYJNE OGNISKO W GRUPIE KRASNALE

          • Środowe, jesienne popołudnie 27 września grupa Maluszków wraz ze swoimi rodzicami spędzili w ogrodzie przedszkolnym. Było ognisko, pyszne kiełbasy i inne smakołyki. Wielką atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia. Przedszkolaki miały czas na zabawę, zaś rodzice na wspólne rozmowy. Wspaniała pogoda sprawiła, że to popołudnie było jeszcze lepsze.

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

          • Dnia 15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Przedszkolaki założyły ubrania w kropki, dodatkowo nakleili naklejki w kształcie koła. Biedronki chętnie pozowali do zdjęć w kropeczkowej fotobudce, robili masażyki piłką i bawili się chustą animacyjną. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Krasnale również pozowali w kropkowej fotobudce, brali udział w zajęciach sportowych i w zabawach ruchowo-muzycznych.

        • WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA
          • WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA

          • 20 czerwca, słonecznym przedpołudniem przedszkolaki wybrały się do Gospodarstwa do pobliskiego Dobrynina. Dzieci mogły pooglądać, ale również pogłaskać przeróżne zwierzęta domowe i hodowlane. Gospodarze chętnie opowiadali o zwierzętach i ich zwyczajach, a zaciekawione dzieciaki chętnie zadawały pytania. Maluszki zrobiły sobie przerwę na małe co nieco.
            Zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki wróciły do przedszkola.

        • WYCIECZKA DO REMIZY OSP RZEMIEŃ
          • WYCIECZKA DO REMIZY OSP RZEMIEŃ

          • 19 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej remizy OSP Rzemień. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wóz strażacki oraz wejść do środka. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy, sprzęcie strażackim. Z wielką ochotą przedszkolaki ,,gasiły pożar" lejąc wodą z węża. Dodatkowo dzieci mogły obejrzeć remizę, stroje i hełmy. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną ,a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

      • Kontakt

        • Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu,
        • +(17) 581-13-90
        • Rzemień 261 39-322 Rzemień www.kp-rzemien.edupage.org/ Poland
      • Logowanie