UDZIAŁ NASZEGO PRZEDSZKOLA W AKCJI #challengedziengodnosci
#challengedziengodnosci
Dołączamy się do akcji i wspieramy całym sercem #dziengodnosci.
Dziękujemy za nominację Samorządowemu Żłobkowi „Psotna Andzia” w Przecławiu. Akcja #challengedziengodnosci została zorganizowana przez PSONI koło w Myślenicach. Celem zapoczątkowanej akcji przez PSONI jest:
- zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego,
- propagowanie wiedzy o obchodzonym 5 maja Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Jak dołączyć do wyzwania?
Wystarczy:
- Ubrać się na pomarańczowo, może to być koszulka, apaszka, czapka, krawat itp.,
- Zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem #dziengodności i wstawić na swój profil na Facebook,
- Nominować kolejne co najmniej trzy osoby (może to być również grupa osób, szkoła, przedszkole lub instytucja)
- Każda osoba włączająca się do akcji #challengedziengodnosci do opublikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie co najmniej trzy osoby,
- Na wykonanie zadania jest 48 godzin.
Zapraszamy do udziału:
1. Szkołę Podstawową im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu,
2. Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. Prof. Wł. Szafera w Rzemieniu,
3. Stowarzyszenie Kobiety z Pomysłem z Rzemienia.
Wszystkim nominowanym życzymy powodzenia.
SUKCES OLI, MAI, OLIVIERA i SEWERYNA W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "CZYTANIE NA TRAWIE - CZTERY ŻYWIOŁY", ZORGANIZOWANYM PRZEZ POWIATOWY ZESPÓŁ PLACÓWEK SZKOLNO- WYCHOWAWCZYCH W MIELCU
W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego realizowanego w ramach Projektu „CZYTANIE NA TRAWIE - CZTERY ŻYWIOŁY”, prace Oli Piecuch, Mai Madej, Oliviera Harkera i Seweryna Bogdana zdobyły nagrody. Prace plastyczne zostały wykonane pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Bator.
W dniu 16 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ CZTERY ŻYWIOŁY”, którego inicjatorem było „Stowarzyszenie DLA WAS” działające przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno- Wychowawczym w Mielcu. Konkurs jest częścią Projektu „CZYTANIE NA TRAWIE - CZTERY ŻYWIOŁY ”. Projekt skierowany był do najmłodszych uczniów z terenu powiatu mieleckiego i uczniów PZPSW w Mielcu. Uczniowie klas 0-III z terenu powiatu mieleckiego zostali zaproszeni do twórczego działania, którego efektem były nowe i oryginalne wytwory plastyczne. Nasi mali plastycy na tę uroczystość wybrali się pod opieką swoich rodziców oraz pani Eli Bator.
Warto wiedzieć, że „Stowarzyszenie DLA WAS” od 2008 roku działa na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych z terenu powiatu mieleckiego. Główna działalność stowarzyszenia polega na organizowaniu różnorodnych form zajęć pozalekcyjnych rozwijających talenty, kształtujących umiejętności, wyrównujących deficyty, działających terapeutycznie na niepełnosprawnych uczestników. Oprócz zajęć stacjonarnych prowadzone są zajęcia plenerowe, wycieczki, konkursy, akcje, pikniki, spotkania okolicznościowe. Ze względu na niewielką ofertę zajęć pozalekcyjnych dla osób niepełnosprawnych w powiecie mieleckim, wszystkie te formy cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników i ich rodzin.
„Stowarzyszenie DLA WAS” podejmuje działania na rzecz integracji społecznej i posiada doświadczenie
w organizowaniu imprez o szerokim zasięgu, gromadzących liczną publiczność. Przez lata był to min. Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pory Roku” /6 edycji/ oraz akcja „Cały Powiat czyta z Dziećmi „/10 edycji/. Akcja „Cały Powiat czyta z Dziećmi” rokrocznie gromadziła wielu uczestników i gości. Finałowe spotkania odbywały się z udziałem zaproszonych gości - przedstawicieli ważnych instytucji z terenu powiatu mieleckiego - którzy czytali dzieciom wybrane utwory literackie, związane z aktualnym tematem akcji. Towarzyszyła im baśniowa sceneria oraz taniec, śpiew lub inscenizacja w wykonaniu uczniów placówki. W spotkaniach, oprócz dzieci niepełnosprawnych brały także udział dzieci z placówek ogólnodostępnych z terenu powiatu mieleckiego.
Organizatorzy pragnęli kontynuować tę piękną ideę czytania dzieciom i wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji zorganizowali ją w zmienionej formie. Tak pojawiła się wizją wydarzenia obecnie realizowanego w PZPSW „CZYTANIE NA TRAWIE- CZTERY ŻYWIOŁY”.Jest to doskonała okazja do upowszechniania czytelnictwa wśród mieszkańców powiatu mieleckiego. Jednocześnie pozwala na stworzenie niepełnosprawnym dzieciom dobrych warunków do rozwoju społecznego, artystycznego, sensorycznego przy jednoczesnym propagowaniu wartościowego sposobu spędzania czasu jakim jest wspólne czytanie.
Wzorem poprzedniej akcji, wydarzeniu „CZYTANIE NA TRAWIE” towarzyszył powiatowy konkurs plastyczny. Na konkurs wpłynęło 130 prac plastycznych z 17 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Komisja w składzie: mgr Renata Bieś - oligofrenopedagog, instruktor plastyki, mgr Kinga Wiktor - oligofrenopedagog, instruktor plastyki, mgr Agnieszka Hyjek - oligofrenopedagog, instruktor plastyki, przyznała 59 nagród indywidualnych w dwóch kategoriach oraz jedną nagrodę dla grupy. Oceniając prace komisja brała pod uwagę samodzielność wykonania, nawiązanie do tematu oraz estetykę.
Projekt był dofinansowany ze środków Powiatu Mieleckiego, które „Stowarzyszenie DLA WAS” otrzymało w ramach wsparcia realizacji zadań publicznych.
29
SUKCES OLI I JULII W TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU STARŻACKIEGO "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Zapobiegamy pożarom – 100 lat Związku OSP Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”, praca 6-letniej Oli Piecuch oraz Julki Bogdan zdobyły uznanie na szczeblu powiatu zdobywając wyróżnienie w kategorii przedszkola. Obie laureatki zostały uroczyście zaproszone na rozdanie nagród podsumowujące eliminacje powiatowe, które odbyło się w dniu 11 czerwca 2021 r. w Mielcu w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie udały się pod opieką rodziców oraz pani dyrektor Agnieszki Harla. Na uwagę zasługuje fakt, że nasze małe plastyczki zostały docenione przez Panią Burmistrz Przecławia Renatę Siembab, obecną na tej uroczystości, która również ze swojej strony wręczyła prezenty Oli i Julci. Praca Oli została wykonana pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Bator, natomiast praca Julki – pod okiem nauczycielki Moniki Kuczkowskiej- Wochniak. Gratulujemy sukcesu!!!
5
UDZIAŁ RODZICÓW I DZIECI Z GRUPY PSZCZÓŁEK W AKCJI "RAZEM DAJEMY UŚMIECH DZIECIOM" LATO 2021 ORGANIZWANEJ PRZEZ FUNDACJĘ PODKARPACKIE HOSPICJUM DLA DZIECI W RZESZOWIE
Rodzice i dzieci z grupy Pszczółek bardzo chętnie dołaczyli się do Akcji "RAZEM DAJEMY UŚMIECH DZIECIOM" LATO 2021, zorganizowanej przez Fundację PODKARPACKIE HOSPICJUM DLA DZIECI W RZESZOWIE. W akcji mógł wziąć każdy udział, kto zechciał wesprzeć działalnośc Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci i przesłał do siedziby Hospicjum prace plastyczne wykonane na dowolny temat lub nagranie zaspiewanej piosenki. Prace plastyczne na ten szczytny cel przygotowały pod kierunkiem pani Eli: Kajtuś, Zuzia, Maja Madej, Maja Lewandowska i Emilka. Natomiast występy wokalne i swoje ulubione piosenki dla dzieci z hospicjum zadedykowali: Amelka Lonczak, Antoś i MIchałek Wesołowscy, Ola Piecuch oraz Zuzia Kapinos. Dziękujemy rodzicom dzieci za wielkie serce i wszelkie datki na ten szczytny cel, a także naszym małym artystom, którzy włożyli dużo pracy w przygotowanie muzycznych i plastycznych niespodzianek dla dzieci z hospicjum. Mamy nadzieję, że taka artystyczna dedykacja sprawi im choć troszeczkę radości.
3
OBCHODY DNIA DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
1 czerwca jak co roku był wyjątkowo wyczekiwanym dniem przez wszystkie dzieci w naszym przedszkolu z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tym bardziej każdy przedszkolak był zaskoczony, że już od początku tygodnia zostały przygotowane niespodzianki z tej okazji. Dzieci wzięły udział w teatralnych przedstawieniach online: „Legenda o Smoku Wawelskim” , a także w Programie Animacyjnym z Psim Patrolem.
Pani dyrektor Agnieszka Harla wraz z wychowawczyniami już po śniadaniu złożyły 1 czerwca wszystkim dzieciom gorące życzenia i zaprosiły do wspólnej zabawy. Z powodu panujących zasad reżimu sanitarnego, każda grupa przedszkolna bawiła się w tym dniu na własnej sali pod kierunkiem swoich pań. Konkursy przeplatanie były tańcami w rytmie dziecięcych przebojów. Mali tancerze nie potrzebowali nawet kierownictwa osób dorosłych, gdyż przedszkolni tancerze świetnie sobie radzili. Jednak głównym założeniem tego dnia, było spędzić to święto w formie sportowej. Dlatego też jak tylko na podwórku znikła z trawy rosa, każda z grup urządziła sobie rozgrywki sportowe. Były wyścigi, przeciąganie liny, biegi koników czy biegi z piłką lekarską. I o dziwo nikt w tym dniu nie był przegranym!!! Wprost przeciwnie wygrani bili brawo przegranym, a przegrani gratulowali wygranym, bo najważniejszą z zasad była zasada fair-play. Dla „osłodzenia” wychowankom tego dnia, panie rozdawały słodkie upominki i drobne prezenty, a rodzice z Komitetu Rodzicielskiego przygotowali popcorn. Również przedszkolne menu zostało tak zaplanowane, aby w jego skład weszły ulubione dziecięce przysmaki.
Radosne miny dzieci świadczyły o tym, że dzień ten należał do bardzo udanych. Oby takich dni w ich życiu było jak najwięcej!!!
11
PODSUMOWANIE PROGRAMU „PRZYJACIELE ZIPPIEGO”
„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.
Program ten realizowany był w grupie 4,5 – latków. Koordynatorem tego programu w tej grupie była p. Ewelina Łagowska. Dzieci chętnie brały udział w zajęcia. Poznały głównego bohatera patyczaka Zippiego i jego przygody.
Realizując zajęcia, nauczyciel nie mówi dzieciom, co mają robić, ani: "To rozwiązanie jest dobre, a tamto złe". Natomiast zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach.
Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile. Na zakończenie zajęć dzieci samodzielnie wykonały swojego patyczaka i zabrały go do domu, aby przypominał im o naszym Zippim.
DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU
W dniach 26 maja w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas których każda z grup zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Dzieci zadedykowały swoim mamusiom wiele piosenek oraz wzruszające wiersze. Nie zabrakło też specjalnych dedykacji dla tatusiów. Wszystkie występy przedszkolaków zostały i nagrane i przesłane do rodziców. W domu wszystkie dzieci na pewno wręczyły wykonane w przedszkolu upominki dla mamy i taty. Na pewno nie obyło się bez wzruszeń. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.
21Święto Mamy i Taty w grupie Pszczółek
WYRÓŻNIENIE NIKOLI JĘDRYSEK W VII GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "ŻYJ ZDROWO" ZORGANIZOWANYM PRZEZ SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W PRZECŁAWIU
W VII Gminnym Konkursie Plastycznym „Żyj zdrowo” pod hasłem „Dbamy i zdrowie i przyrodę”, organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Przecławiu, wyróżnienie w kategorii dzieci 5-6-letnich zajęła praca 6-letniej Nikoli Jędrysek. Gratulujemy!!
Regulamin konkursu zakładał przygotowanie po dwie prace plastyczne z każdej grupy wiekowej, także z naszego przedszkola w konkursie wzięło udział 6-cioro dzieci. Organizator konkursu wykazał się wspaniałomyślnością, gdyż nagrodził każdego uczestnika, bez względu na zajęte miejsce i dostarczył nagrody osobiście do naszego przedszkola.
Nagrodzona praca plastyczna została przygotowana pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Bator.
SUKCES OLI PIECUCH W IX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "WESOŁEGO ALLELUJA", ZORGANIZOWANYM PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W WOLI ZGŁOBIEŃSKIEJ
W IX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt.„Wesołego Alleluja”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Woli Zgłobieńskiej, nagrodę zdobyła praca 6-letniej Oli Piecuch. Patronat honorowy nad konkursem objął: PODKARPACKI KURATOR OŚWIATY, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO, STAROSTA RZESZOWSKI, BURMISTRZ BOGUCHWAŁY, PREZES BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W NIECHOBRZU, DYREKTOR BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BOGUCHWALE. Patronat medialny roztoczyło „VIA” KATOLICKIE RADIO RZESZÓW . Celem konkursu było:
- Pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
- Ukazanie tradycji narodowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
- Wychowanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich i rodzinnych.
- Nawiązanie współpracy ze szkołami w Europie i świecie.
Liczba wysyłanych prac na konkurs była ograniczona, gdyż z placówki można było wysłać tylko 10 prac. Wszystkie chętne dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek, które przygotowały ciekawy projekt kartki mogły liczyć na udział w tym konkursie.
Praca Oluni została wykonana pod okiem nauczycielki, pani Elżbiety Bator.
Gratulujemy tak wielkiego sukcesu na forum międzynarodowym!!!
https://spwolazglobienska.pl/viii-miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-wesolego-alleluja-rozstrzygniety-2-2/
8
SUKCES ANTOSIA GRYGI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM: „PRZYRODA BUDZI SIĘ WIOSNĄ” ORGANIZOWANYM PRZEZ PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W BOGUCHWALE
Miło Nam poinformować, że w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Przyroda budzi się wiosną”, III miejsce w kategorii dzieci 5,6 letnich zajęła praca Antosia Grygi. Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne w Boguchwale. Celem konkursu było: prezentowanie twórczości plastycznej dzieci w wieku przedszkolnym oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, inspirowanej pięknem otaczającego nas świata. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę samodzielność wykonania pracy przez dziecko, kreatywność, estetykę oraz zgodność z tematem. Praca Antosia została wykonana pod kierunkiem nauczycielki Doroty Kudła. Antosiowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
DZIEŃ STRAŻAKA
„Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie,
kiedy syczy ogień i gdy woda płynie”4 maja w Dzień Świętego Floriana – patrona strażaków, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Również nasze przedszkolaki uczciły ten dzień. W tym wyjątkowym dniu dzieci z wszystkich grup miały zajęcia poświęcone tematyce Straży Pożarnej. Rozwiązywały zagadki związane z pracą strażaków oraz uczyły się numerów alarmowych. Przedszkolaki rozpoznawały na ilustracjach przedmioty, których służby ratownicze potrzebują w swojej pracy. Na koniec Dzieci złożyły życzenia dzielnym strażakom, podziękowały za ich trud pracy, przygotowując dla nich piękne kartki. Niestety ze względów epidemiologicznych nie mogliśmy osobiście podziękować naszym dzielnym strażakom, ale mamy nadzieję, że strażacy ucieszą się z naszych upominków. Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo . Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie jest ktoś inny. To ważne aby mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.
2
ŚWIĘTO POLSKIEJ FLAGI I UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Święto Narodowe 3 Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.
W Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu 30 kwietnia 2021r. każda grupa oddzielnie przygotowała część artystyczną, aby upamiętnić ten ważny dla Polski i każdego Polaka dzień.
Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola odświętnie ubrane z elementami regionalnymi. Dzieci wraz z nauczycielkami zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce o tematyce patriotycznej. Na zakończenie tego uroczystego wydarzenia przedszkolaki wraz z wychowawczyniami i p. dyrektor odśpiewali Hymn Narodowy.
Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Polskę. Wierszem, słowem i piosenką wyraziliśmy najgłębsze uczucia do naszej Ojczyzny, daliśmy wyraz podniosłości i powagi tego święta. Każda grupa wraz z wychowawczyniami wybrała się również na spacer wokół przedszkola z flagami Polski.
Właśnie w takich chwilach czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. Niech to uczucie w naszych sercach pozostanie na zawsze.
20
DZIEŃ TAŃCA
W dniu 29 kwietnia dzieci z naszego przedszkola obchodziły ”Dzień Tańca”. Z tej okazji przedszkolaki zaprezentowały swoje taneczne umiejętności. Każda grupa pod okiem swoich wychowawczyń przygotowała różne tańce na tą okazję. Były tańce ludowe, tańce z chustami itp. Dodatkowo między występami dzieci obejrzały film edukacyjny, na temat różnorodności tańca na świecie. Barwne stroje i różnorodne układy choreograficzne utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że taniec to nie tylko ruch, ale też ogromna radość. Taneczne kroki porwały nie tylko dzieci, ale również ich panie. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić wszystkich do tańca, zabawy oraz miłego i aktywnego spędzenia czasu z muzyką.
2
SUKCES NIKOLKI JĘDRYSEK W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „WIOSENNY PEJZAŻ KOLORAMI MALOWANY”.
Miło poinformować, że w tegorocznej II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wiosenny pejzaż kolorami malowany", organizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Książnicach, pod patronatem PKO Bank Polski S.A oddział w Mielcu, praca 6-letniej Nikolki Jędrysek zdobyła wyróżnienie, w kategorii 5,6 latków. Głównym założeniem konkursu było uwrażliwienie na piękno wiosennego krajobrazu, rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci oraz zachęcanie do obserwacji przyrodniczych w najbliższym otoczeniu. Na uwagę zasługuje fakt, ze praca Nikolki została wybrana spośród 210 prac nadesłanych na konkurs z całej Polski. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu, a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez dziecko. Praca została wykonana pod okiem nauczycielki Doroty Kudła. Gratulujemy Nikolce sukcesu!!
REALIZACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO W GRUPIE PSZCZÓŁEK "CZYSTE RĘCE - ZDROWIA WIĘCEJ" POD PATRONATEM SANEPiD W MIELCU
Zdrowy styl życia dziecka ściśle związany jest z przestrzeganiem zasad higieny. Ręce dziecka 5-6-letniego najbardziej są narażone na zabrudzenie w ciagu dnia w czasie zabawy, korzystania z toalety, podczas spozywania posiłków, zabaw podwórkowych itp. Troska o czyste ręce u dziecka to nie tylko dbanie o jego wygląd, ale profilaktyka choróc taz. "brudnych rąk", do których należy zółtaczka pokarmowa, salmonelloza, czerwonka. Aby utrwalić nawyki dbania o czystość rąk i wzmocnić zachowania prozdrowotne wśród dzieci, w grupie PSZCZÓŁEK w miesiącu marcu 2021 r. był realizowany program edukacyjny "Czyste ręce - zdrowia więcej", pod patronatem SANEPiD w Mielcu. Program służył kształtowaniu nawyków codziennego mycia rąk, zwłaszcza w sytuacjach stanowiących największe zagrożenie dla zdrowia. Celem programu było m.in.: wzmocnienie działalności wychowawczo- zdrowotnej z zakresu zdrowego stylu życia, w szczególnosci dotyczących przestrzegania czystości rąk, urozmaicenie form pracy z zakresu wychowania zdrowotnego wśród dzieci w wieku przedszkolnym, włączenie rodziców do realizacji zadań programowych w środowisku domowym. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z bardzo ważnym znaczeniem przestrzegania higieny w życiu każdego człowieka. Uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach, quizach, zgaduj- zgadulach dotyczących omawianej tematyki, poznały piosenki i wierszyki o tematyce zdrowego stylu życia, a także wykonywały ciekawe prace plastyczne. Dostały również "Dzienniczki mycia rąk", które na cały miesiąc zabrały do domu i pod okiem rodziców wypełniały codziennie, zaznaczając liczbę mycia rąk po pobycie w toalecie, po przyjścia z podwórka, czy mycia rąk przed posiłkiem. Na koniec wszystkie dzieci przyniosły wypełnione "Dzienniczki mycia rąk" do przedszkola i nastapiło uroczyste podsumowanie realizowanego programu: każdy przedszkolak otrzymał dyplom wraz z tytułem "Czyściocha".
15
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie